Новини
21 травня
2020

День вишиванки: українські зірки поділилися історіями своїх вишитих оберегів

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. Це свято не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами. І хоча цьогоріч його теж довелося перенести в онлайн, селебрітіз залюбки діляться своїми світлинами в національному вбранні на сторінках у соціальних мережах. Ми вирішили запитати, що для них значить вишиванка, та попросили при нагоді привідкрити історію власних.

NIKITA LOMAKIN:

“Для мене вишиванка — це одна з тих речей, які знаходяться в крові ще до того, як ти з’явився на світ. Коли на мені національний одяг, я відчуваю себе частиною чогось більшого, і це дійсно якась магія! Вишиванка, як і інші елементи культури, пробуджують у мені сильні якості з виключно добрими намірами! Адже мені все життя розповідали, що справжні українці — саме такі: сильні, сміливі, добрі, вміють їздити на конях, стоячи на одній нозі — справжні супергерої!”.

GROSU:

“Вдягаю вишиванку не надто часто... З тих недавніх моментів, які можу згадати, — це фотосесія з мамою та весілля брата в українському стилі. Для мене вишиванка — це щось “закладене” на генетичному рівні прадідами, якийсь особливий народний код. Чудово, що є такий день, який незайвий раз нагадує кожному з нас, хто ми є!”.

Marietta:

“Я вдягаю вишиванку обов'язково на 3 свята щороку — в День вишиванки, День незалежності та на Великдень. У нашій сім’ї вже давня традиція така. Для мене вишиванка — це символ любові до своєї Батьківщини, до нашої країни. У мене є три вишиванки та одна вишита сукня. Я з гордістю вдягала вишиванку на вручення диплому в інституті та йшла в ній до Палацу урочистих подій зі своїм чоловіком!”.

Катя Вандина:

“Я люблю свою країну, тому із задоволенням підтримую традицію зі шкільних часів і вдягаю вишиванку в цей святковий день. У мене є улюблена вишиванка небесного кольору, її мені подарувала мама, тому вона особливо дорога для мене!”.

Анна Розумовська:

“Вишиванка для мене — це невід’ємна частина нашої країни, як і прапор, і герб, яку я ціную та ставлюся з великою повагою та пошаною. До того ж, це красиво як для дівчат, так і для чоловіків! А ще вона володіє надзвичайною силою, коли вишита своїми руками, а кожен рядок — наповнений молитвами та добрими думками. В ній я відчуваю себе красивою, як зовні, так і внутрішньо; вона дарує відчуття свята, асоціюється тільки з хорошим!”.

ДОРОШ:

“Можна все на світі вибирати, сину, вибирати не можна тільки Батьківщину!” — геніальні слова мого земляка, поета Василя Симоненка.

Любовь до національного колориту й традицій мені прищепили батьки. Я щиро відданий своїй Батьківщині, тому із превеликим задоволенням вдягаю наше рідне українське вбрання у День вишиванки, а також — на державні свята й особисті урочисті події. Щиро радий, що збереження українських цінностей є важливим не лише для старшого покоління, а і для молоді!”.

Сергій Мироненко:

“Вдягаючи вишиванку, пишаюся тим, що я українець!”.

KAMALIYA:

“Одна з улюблених народних пісень у моєї мами — це “Два кольори”! Тому вишиванка для мене — це нерозривний зв’язок із родиною та справжньою любов’ю, що все прощає та наповнює силами! Я брала участь у багатьох конкурсах краси, різних рівнів, в тому числі — і світового. Дефіле в народних костюмах завжди було для мене чимось особливим! Хоча б один стібок на ньому повинен був бути зроблений мамою. І мені це неймовірно допомагало!”.

Галина Завійська (ведуча М2):

“Для мене вишивана сорочка — це не просто тренд у моді, це дещо сокровенне. Це оберіг, актуальність, глибока історія і, звісно,відчуття свята! Мені більше симпатизують класичні старовинні світлі вишиванки. І вже не дочекаюся того моменту, коли можна буде їх “вигулювати” вуличками улюблених міст, країн… Особливо люблю брати вишиванки в подорожі, це те, що вирізняє мене з натовпу!”.

Міла Єремєєва (ведуча М1):

“У моєму гардеробі є абсолютно різні вишиванки. Дуже радує, що мою любов завойовують у цьому плані українські бренди. Події, важливі заходи або просто прогулянки — ніколи не залишаюся непоміченою. Маса компліментів, теплоти й душевності!”.

Маша Виноградова (ведуча М1):

“Свою першу вишиванку я купила у Львові, коли мені було 25 років. Знаю, що це пізно, але в моїй родині не було традиції носити вишиванки та передавати їх із покоління в покоління. Тепер хочу, аби така традиція з’явилася. В моєї доньки вишиванка з’явилася, коли їй був рік. І вона точно в неї не остання! Мені подобається День вишиванки! Це гарно! І це про нашу культуру та історію!”.

Андрій Чорновол (ведучий М1):

“Я вдягаю вишиванку лише кілька разів на рік у святкові дні. Але обожнюю відчуття, які вона дарує. Для мене вишиванка — як костюм супергероя. Коли я в ній, здається, ніби здатен підкорити світ! Можливо, звучить дивно, але це справді так. Адже в цих національних візерунках — сила наших предків, яка передається з покоління в покоління!”.

Сергій Подвєза (ведучий М1):

“Вишиванку дуже люблю та ношу із задоволенням, бо вишила її для мене люба теща по старовинним подільським ескізам!”.


За матеріалами: M1.AGENCY
Ефір
Ти моя казка
Марина і Ко
Джеральдіна
Арсен Мірзоян
Малиновые волосы
Анна Тринчер
Лате
Sowa
Тікай
KLER
Знаю я
PANCHYSHYN
Nu (IKSIY remix)
Mila Nitich
Vibe
NK
Мелодія cерця
СКАЙ
Мама говорила
Катя Вандина
Зачаруй
Шосте Чуття
Інстинктивно
Mirami
Знову і знову
Kishe
Gorit
DOROFEEVA
Моя ніч
Артем Пивоваров
Dancer
alyona alyona feat. Vladimir Cauchemar
Tonight
Michelle Andrade
Ти
MELOVIN
Крила
TARABAROVA & INPLUS
Голый Король
GROSU
ТУМБАЛА Є
ДИМА КОЛЯДЕНКО
Солодка кара
Злата Огнєвіч
Пташка
Тартак feat. Вахтанг Кікабідзе
Криминал
Open Kids feat. Danskiy
Bezmezhno kokhaty
Gio Dara
Гойдай
Наталка Карпа
Зомбі
KOLA
Темно
KHAYAT
Get Started
Dj Zavala & Tornada
Сама
Nakolina
Поле не повинно бути порожнім і містити кирилицю
Дякуємо!

Ваше повідомлення прийнято.

Вибачте

Під час обробки щось пішло не так.

Bи можете відправити повідомлення на електронну адресу bugreport@m2.tv